Розсилання новин

Чечетов здав Партію регіонів — Володимир Яворівський

16.08.2012, 19:38 | Прес-служба

Партії регіонів потрібно щось вирішувати із Михайлом Чечетовим.Про це Gazeta.ua розказав голова парламентського комітету з питань культури й духовності Володимир Яворівський, коментуючи слова Чечетова про те, що особливого статусу в Україні поки заслуговують тільки українська і російська мови.

"Говорити такі речі прямо в лоб — це неподобство. А з іншого боку, ми йому дуже вдячні, що він розкрив абсолютно провокаційну суть цього законопроекту, сказавши, що вони не будут "жменці" людей давати другу регіональну мову", - наголосив політик.

"Як то кажуть, що у людини розумної в голові, те в людини м'яко кажучи не дуже розумної, на язиці, - додав він. - Через це він видав повністю Партію регіонів, здав, що це робилося заради російськомовної двомовності. Ні Колесніченку, ні Ківалову не варто було тягати цю павутину, підлаштовуватися під Хартію. До речі, Хартія спрямована на зовсім інше, ніж те, про що говорить сьогодні Чечетов. Вона говорить про те, що європейські держави зберігають багатоманітність мов Європи, і в Україні є такі мови. Але це , звичайно, не стосується тих мов, які мають свої кореневі держави і захищаються державою".

На думку Володимира Яворівського, Чечетов відкрито "кинув" прихильників Партії регіонів.

"Тепер Чечетову треба дякувати, що він навіть прихильникам, які щось чекали від цього закону, усе пояснив. Тепер нічого не варто чекати ні румунам, які живуть на Буковині, ні мадярам, які живуть на Закарпатті, ні грекам, які живуть на Донеччині, нічого чекати німцям та гагаузам, які живуть на Одещині. Все хлопці — не про вас йшлося. Забудьте, що вас в Партії регіонів хтось хотів захищати", - наголосив він.

Політик обіцяє, що опозиція захистить національні меншини, але закон скасує.

"Його треба викинути на смітник і забути. Треба повернутися до законопроекту 1989 року, який хоч і комуністичний, та все одно справедливий. До речі, я готую новий законопроект про мови. Готовий його здати ще в цій каденції, щоб його розглянули. Але це тільки тоді, коли ми матимемо більшість у Верховній Раді", - підсумував нардеп.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/451220">Gazeta.ua</a>

Назад

Коментарі

*
*
Антиспам: Будь ласка, додайте 2 й 4. *


* — Обов’язково для заповнення.